fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Toruński Festiwal Książki – spotkanie z Miłką Malzahn

24 listopada 2014 @ 19:00

Free
23 listopada, Niedziela, 19:00 Miejsce: Dwór Artusa Sala Mała.
Wstęp wolny

Miłka Malzahn, pisze powieści, piosenki, opowiadania, bywa również autorką sztuk teatralnych. Urodziła się na skraju Puszczy Białowieskiej, a swoje pierwsze artystyczne sukcesy zaczęła odnosić w 1995 roku.

W październiku na sklepowe półki trafi jej nowa książka „Kosmos w Ritzu”, która jak przyznaje sama autorka jest zakończeniem pewnego twórczego cyklu. To lektura, która nie zmieni świata, ale z pewnością może zmienić na nieco lepsze samopoczucie czytelnika. I mimo tego, że Hotelu Ritz w opisywanym mieście od dawna już nie ma, to jego wspomnienie ciągle jest na tyle intensywne, że został zaplątany w fabułę tej książki.

Spotkanie z lokalnym wszechświatem zapewnia nam również kilka nieco dziwacznych postaci. Są intrygujący staruszkowie, niestarzejąca się babcia, zagubiona kosmitka, jedna lekko zakochana kobieta oraz dwóch prawdziwych mężczyzn, rozwiązujących – czasem nieprawdziwe zagadki.

Jest tu szczypta SF, szczypta literackiego cukru i słony smak słabości. Bywa zabawnie. Bywa smutnawo. Bywa się… i tu, i tam.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Giedrys, redaktor toruńskiego wydania Gazety Wyborczej.

milka-malzahn

Details

Date:
24 listopada 2014
Time:
19:00
Cost:
Free
Website:
http://www.artus.torun.pl/wydarzenie_jeden.php?id=947

Organizer

Dwór Artusa

Venue

Dwór Artusa
Dwór Artusa
Toruń,
+ Google Map