program piątkowy

kinowe gale światowe i białostocki czerwony dywan

15 stycznia 2016, 13:38

 Ale kino, 15.01.2016, fot. Joanna Żemojda
tematy:
Film Alejandro Inarritu „Zjawa” odniósł największy sukces podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów, o innych nominacjach też powiemy, bo aż 12 nominacji oskarowych dla tego samego filmu o czymś musi świadczyć..

We wtorek kolejny film z cyklu Klasyka Kina: tym razem – Laureat Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na Berlinale, jeden z największych światowych klasyków z Jeanem-Paulem Belmondo i Jean Seberg, czarnobiały, klimatyczny – „Do utraty tchu”

KINO KOBIET: PLANETA SINGLI

Kolejna odsłona projektu FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! Przez pół roku młodzi filmowcy pod okiem nominowanego do Oscara za film „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego, będą uczyć się realizacji filmu dokumentalnego – zapisy trwają

Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema – to największe kino objazdowe, które wyświetla filmy w miejscowościach, w których nie ma kin, od dziś (15-go stycznia) rozpocznie filmową trasę, zalecamy czujność kinową.

Czujnie też będziemy cieszyć się polska kinematografią: „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” to najnowszy., swingujący film Janusza Majewskiego.
………………………………………….

Już w poniedziałek każdy będzie mógł poczuć się jak w Hollywood, krocząc po czerwonych dywanach Wydział Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku!

ZŁOTA KULA _ to akcja okołooskarowa – https://www.facebook.com/events/907440426030834/


opowiadają o niej studentki kulturoznawstwa Marta Sadowska i Kinga …..wydarzenie ma na celu wykorzystanie czerwonych dywanów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, do poczucia się jak gwiazdy Hollywood. A to wszystko w związku ze zbliżającą się Galą Oskarów i rozdanymi już statuetkami Złotych Globów. Uczestnicy będą mogli pozować do zdjęć na „ściance” ze statuetką Złotej Kuli, a przy okazji dowiedzą się paru ciekawostek o Gali Oskarów.PLAYLISTA
1. Somethin’ stupid – ROBBIE WILLIAMS & NICOLE KIDMAN
2. Rosemary’s baby – GRAŻYNA AUGUŚCIK
3. Magiczne Ognie Tej Jesieni z Filmu Magiczne ognie – GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA
4. space oddity – david bowie (go´scinnie natalia przybysz) – TYMON & THE TRANSISTORS
5. I Can’t Give Everything Away – DAVID BOWIE
6. Spacer – KLESZCZ & DINO feat. LILU