płyty

Mapa Miłka Malzahn

 Zobacz więcej >

SeQuel

Zobacz więcej >

Szczerze…?

To parę lat temu obraziłam się na śpiewanie. To długa historia, ale muzyki nie można z siebie „wygumkować”. To taki zapis w ciele i w strefie mentalnej, który bywa tak silny, że nie warto stawiać oporu.

I dlatego powstają nowe nagrania –  Takie mamy flow.

audi projekt  PORCJA ŚWIATA

https://mugo.lnk.to/PorcjaSwiata

Pierwsza piosenka powstała w 2022 roku.

https://youtu.be/VitnEfMyaCo

Druga się tworzy, bo nie działamy w pośpiechu. Jesteśmy za totalnym stanem dobrego chilloutu.

AKTUALIZACJA

TYTUŁ  audio projektu  PORCJA ŚWIATA  Idea: Ten świat ma tyle brzmieniowych wersji, że ‘głowa mała’. 

Nasze dwie głowy (Miłka Malzahn i Wojciech Bura) zmieściły te opowieści, bo świat naprawdę składa się z tych nut, z tych słów, z takich nastrojów, z porcji rzeczywistości, którą sobie bierzemy do życia. Dzielimy się naszą porcją z przekonaniem, że sprawi słuchaczom przyjemność, wprawi w zdziwienie, może nawet wprawi w ruch! Muzyka potrafi wsiąkać w ciało jak w gąbkę, w czym pomagamy ze wszystkich sił! Niczego tak nie pragniemy, jak dzielenia się naszą porcją z porcją świata Słuchaczy. 
Razem – stworzymy taką płaszczyznę porozumienia, na której zaistnieje ten  nieistniejący jeszcze album.

  1. “Piękna śmierć” jest wyznaniem miłości, jest szukaniem porozumienia z odchodzeniem, jest takim wzruszającym, ale subtelnym wyznaniem. Mamy w tym świecie taki czas, w którym chyba każdy doświadczył śmierci ważnej dla siebie osoby. Znika też pokolenie ludzi, którzy tworzyli nam tę rzeczywistość, którą właśnie zmieniamy. W piosence wykreowaliśmy i łagodny smutek, i ulgę, i pełne zrozumienie. Taka jest dla nas śmierć – piękna! Poczuj to, proszę. Warto.

https://www.youtube.com/watch?v=7K-UeVhDbgc

Każda piosenka to taka nasza rozmowa ze słuchaczami, więc nic dziwnego, że sięgamy po te tematy, które pojawiają się przy kawie, albo przy drugim daniu. Co to znaczy – ekologiczne podejście do świata? Dla nas… no cóż –  to czułość. Czułość dla Planety.  Dla siebie. Dla słowa. Dla muzyki. To taka porcja świata, od której naprawdę realnie zależy nasza przyszłość.

https://youtu.be/rAkw8pcVjPg

*****

https://youtu.be/ddB-kV9IZ2U?si=sfeKJmz_75g6ziy7

Na specjalne (a sympatyczne) życzenie piszę teksty piosenek innym artystom.

przykłady z 2021 roku:

Inny tekst zaśpiewała kiedyś Basia Maj w 4 minucie i 53 sekundzie.