Oficjalnie KRONOS donosi co następuje… a ja nieoficjalnie sobie wzdycham głeboko.

Na tym zdjęciu tak jakby śpię, aliści – miałam powody. No dobra, żartów nie ma, program wycofany i to nie przez wzgląd na moje poetyckie poglądy i styl filozoficznego namysłu. Szalenie mi szkoda, bo przeciekawie porozmawiałam z Ilona Łepkowska i Paulina Banaszkiewicz i z szanownymi panami. Oficjalnie KRONOS donosi co następuje:
„Jutro wieczorem moglibyście Państwo obejrzeć w TVP Kultura nowy odcinek „Kronosa”, tym razem o miłości. Od lewej siedzieliby wówczas Ilona Łepkowska, Szymon Wróbel, Piotr Nowak, Miłka Maltzhan, Paulina Banaszkiewicz. Nie obejrzycie go jednak ani o 22.00 ani o 4 nad ranem. Wszystkie zrealizowane w tym cyklu odcinki zostały zdjęte z Anteny.”
 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063728105043

przed
Swoją drogą według Tomasza z Akwinu, miłość jest aktem woli, który polega na chceniu dobra dla kochanej osoby. Miłość jest więc aktem racjonalnym i wolnym, co w zasadzie bardzo mi odpowiada. Nie jest tylko działaniem emocjonalnym i instynktownym. Miłość ma charakter dynamiczny, ale i twórczy i jest totalnie   zgodna z naturą i rozumem, ponieważ opiera się na prawach naturalnych i, co dla tegoż Tomasza było mego istotne - Bożych. A według Ericha Fromma, miłość jest sztuką, którą trzeba się nauczyć i praktykować. Miłość jest więc umiejętnością i postawą, a nie uczuciem i stanem. W dodatku miłość wymaga od człowieka rozwoju, dojrzałości i odpowiedzialności! Nie może zabraknąć aktywności, kreatywności i odwagi. Miłość to sytuacja o wymiarze społecznym i politycznym i można dlatego tak spokojnie podchodzę to tego "kronosowego" zamieszania.